Ознака: Банка

Издвојуваме

Трифун Костовски кажа на кој датум ќе ја објави неговата „вистина за Еуростандард банка“

Еве што напиша Трифун Костовски на својот Фејсбук профил како најава: На 22.08.2022 jа објавувам вистината за стечајот на Еуростандард банка Почитувани граѓани на Република Македонија Со гордо срце и […]

Вести

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да […]

Издвојуваме

Преда Плус: за добра старт-ап идеја, има поволни кредити

ПРЕДА Плус фондацијата во соработка со Силк Роуд Банка во Битола старт-ап центарот ја промовираше програмата од втората мултилатерална линија од страна на Европскиот Инвестициски Фонд и Европската Унија во […]

Балкан Видео

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми. Боровци за порталот изјави дека во […]

Вести

Панчев: Немам седум милиони евра во Еуростандард

Панчев: Немам седум милиони евра во Еуростандард Вака одеше информацијата или дезинформацијата, за која што до денеска не е разјаснето што е. Прво се објави дека штедач имал заглавени 7 […]

Вести

Јовановиќ за ТВ21: банките профитираа 100 милиони евра од КОРОНА кризата

Јовановиќ за ТВ21: банките профитираа 100 милиони евра од КОРОНА кризата „Една груба пресметка кажува дека банките профитираа повеќе од 100 милиони евра, затоа што наплатуваат камати, а може да […]

Економија

Банките наскоро ќе информираат за олеснувањето на договорните услови за кредитите

Деталите како ќе ја спроведат Уредбата за олеснување на договорните кредитни услови банките најавуваат дека ќе ги објават многу скоро. Информациите, како што нè информираат дел од нив, ќе ги […]

Вести

Уапсен е “Пинк пантер“ во Тетово, кој ГО ИЗВРШИЛ ГОЛЕМИОТ ГРАБЕЖ ВО ПРО-КРЕДИТ БАНКА ПРЕД 10 ГОДИНИ

Лицето Р.И. (34) едно од осомничените за грабежот на Прокредит банка по кого била распишана потерница, вчера бил уапсен во тетово во Палма Мол, во ресторанот Емпириум, по што бил […]