Ознака: банкрот

Вести

ДОСИЕ ЕУРОСТАНДАРД – како дојде до клуч на врата на една модерна и надежна банка, кои се лошите пласмани што и пресудија

„Клучните проблеми на Еуростандард банка се одраз на слабости од минатиот период, а не на тековните состојби“, рече Бежовска. Со супервизорско следење во 2019 година кај Еуростандард банка бил утврден […]

Балкан

Хрватските хостели пред банкрот: „Лага е дека доаѓаат туристи, нема жива душа“

Сопствениците на хостелите во Сплит со причина се загрижени. Иако пандемијата го запре доаѓањето на туристи, не ги запре и трошоците, а без гости, претприемачите се плашат за опстојување на […]

Балкан

 20 проценти од рестораните во Бугарија банкротираа поради кризата со КОРОНА ВИРУСОТ

20 проценти од рестораните во Бугарија банкротираа поради кризата со КОРОНА ВИРУСОТ Oколу 50 проценти од рестораните во Бугарија работат со загуба, а 20% од нив веќе банкротираа, информираа од […]

Вести

Херц банкротираше

Херц банкротираше Една од најстарите и најголеми светски компании за рентање на коли, американски Херц не го издржа ударот на пандемијата и поднесе документи за банкрот. Херц има седиште во […]

Сцена

Аца Лукас пред банкрот?!

Познатиот турбо фолкер, Аца Лукас наскоро би можел да остане без скршен денарЕстрадниот менаџер и политичар Саша Мирковиќ го тужи пејачот Аца Лукас поради злоупотреба на авторски парава. -Го тужев […]

Сцена

Ѕвездата на серијата „Озборувачка“ изгубила МИЛИОНИ во борба за старателство

Актерката Кели Рутерфорд, била присилена да објави банкрот, откако изгубила многу пари во борба за старателствот над децата од бракот со Даниел Гиерш.Таа е должна повеќе од 2 милиони долари, […]

Вести

Ѓорчев: 10 години ги чекаме „црните сценарија“ на СДСМ за банкрот на државата!

За 24-ти декември можеме да зборуваме секогаш. Вие тогаш, исто како и сега, сакате да ја срушите државата, да ја срушите економијата, ниту една плата да не се исплати, ниту […]

Бавча

Фото: Комерцијална Банка отвори нова експозитура на ул. Бихачка

Дали наскоро ќе има експозитура на Комерцијална наместо штаб на СДСМ?Заев очигледно има многу поголеми проблеми од изборите во Македонија. Денес низ јавноста се прошири информацијата дека лидерот Заев ја […]

Вести

„Република“: Заев ја доведе СДСМ пред БАНКРОТ

Заев ја доведе партијата пред банкрот, пишува „Република“.СДСМ под хипотека Заев ја доведе партијата до банкрот? Имај­ќи ги пред­вид до­ку­мен­ти­те до кои дој­де „Ре­пуб­ли­ка“,ме­сто да се фо­ку­си­ра на из­бо­ри­те до­го­во­ре­ни […]

Сцена

Памела Андерсон банкротираше

Поранешната плејбој зајачица Памела Андерсон не платила данок за минатата година, иако нејзиното богатство е проценето на 30 милиони долари. Собирачите на данок на оваа 45 годишна актерка ја ставиле […]