Ознака: Барса

Меѓународен фудбал

Барса со шест парчиња го почести Хетафе

Фудбалерите на Барселона, во првиот натпревар од неделната програма во 23-то коло, во Примера, забележаа убедлива победа над Хетафе со 6:1.Серијата на погодоци ја отвори Алексис Санчез, уште во шестата […]