Ознака: Барселона-Реал Мадрид – куп

Меѓународен фудбал

Икер до своите соиграчи: Повторете ја оваа игра во Манчестер!

Капитенот на Реал Мадрид отуствува од терените поради повреда, но по синоќешниот натпревар, популарното „Ел Класико“ ги повика своите клубски колеги да одличната партија од „Ноу Камп“ да ја повторат […]

Меѓународен фудбал

Од Барса признаваат: Реал со „убиствени“ контри…

Тежок удар доживеа Барселона по поразот на домашен терен од екипата на Реал Мадрид во полуфиналето од Купот, бидејќи по нерешниот исход 1-1 во Мадрид беше речиси „нокаутирана“ со 1-3 […]

Меѓународен фудбал

Видео: Ди Мариа „му ја свитка кичмата“ на Пујол…

Одличен потег на Анхел Ди Мариа на дуелот со Барселона во реваншот од полуфиналето на Купот, народски речено „му ја свитка кичмата“ на дефанзивецот на Барселона, Карлс Пујол. Copyright 2013 […]