Ознака: Барселона – трансфери

Меѓународен фудбал

Барселона заинтересирана за Маркињо

Италијанските медиуми пренесуваат дека претставници на Барселона се во преговори со челниците на Рома за ангажман на Маркињо, за кого, како што пренесуваат италијанските медиуми, би се платило речиси 25 […]

Меѓународен фудбал

Афелај повторно во Барселона

Холандскиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Шалке 04, Ибрахим Афелај, по завршетокот на позајмицата во овој тим на крајот од сезоната ќе се врати во Барселона. Афелај оваа сезона […]