Ознака: батерија

Технологија

Само сменете една мала работа и батеријата на вашиот телефон ќе трае подолго

Сите ние поминуваме многу време со телефоните, што доведува до прекумерна потрошувачка на батериите. По некое време слабее и се побавно се полни. Сепак, постои начин да се продолжи нивниот животен век. […]

Технологија

Телефонот на полнач преку цела ноќ: Добро или лошо за вашата батерија?

Ваквото полнење на телефонот имало смисла кога на батериите им требало многу време да се наполнат, но во ерата на брзото и безжично полнење, тоа баш и не мора да […]

Технологија

Пет знаци кои укажуваат дека нешто не е во ред со батеријата на вашиот телефон

Пет знаци кои укажуваат дека нешто не е во ред со батеријата на вашиот телефон Препознавате некој од овие знаци? Можеби нешто не е во ред со батеријата на вашиот […]

Технологија

Сите ги правиме истите грешки: Телефонот ви е секогаш празен?

Батерии во паметните телефони се чувствителни на сопствените верзии на „стрес“, а научниците откриваат дека мобилниот телефон не треба да се полни до 100 проценти или чекаат да бидат испразнети […]

Технологија

Сите ги правиме истите грешки: Телефонот ви е секогаш празен?

Батерии во паметните телефони се чувствителни на сопствените верзии на „стрес“, а научниците откриваат дека мобилниот телефон не треба да се полни до 100 проценти или чекаат да бидат испразнети […]

Вести

Првата батерија системи С-400 „Триумф“ пристигна во Анкара

Министерството за одбрана на Република Турција соопшти дека испораката на руските противвоздушни системи С-400 „Триумф“ започнала денес, 12 јули 2019 година. Како што пренесува порталот Marsonline, првите компоненти на противвоздушниот […]

Технологија

Батериите за електромобили се штетни за околината

Меѓународната организација Амнести Интернешнал ја осуди индустријата за електрични возила која се претставува како пријател на околината, а, како што наведуваат оттаму, произведува батерии „со помош на фосилни горива и […]

Технологија

Послушајте ги овие совети: Цел живот погрешно го полниме телефонот

Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да водите сметка на неколку работи. Истражувањата покажаа дека полнењето на батеријата во текот на целата ноќ, […]