Ознака: батерија

Технологија

Десет најлоши грешки со кои ја уништувате батеријата на мобилниот: Број 8 е опасна по живот!

Доколку сакате батеријата на вашиот телефон да трае подолго, погледнете ги овие 10 корисни совети кои експертите за мобилни телефони ги споделија со јавноста.1. Полнење до 100% не е препорачливо […]

Технологија

Кога ќе го прочитате овој текст, веќе никогаш нема да го полните телефонот ноќе!

Ако сакате батеријата на телефонот да ви трае подолго од година дена, морате да ги следите советите што следуваат.Литиум-јонските батерии во смартфоните се чувствителни на сопствена верзија на „стрес“. Еден […]

Технологија

Полнењето на мобилните телефони станува минато: Батериите ќе траат 400 години?

Светот во кој би можеле да го наполниме мобилниот телефон само еднаш во целиот живот звучи нереално.Благодарение на изумот на една истражувачка од Тајланд, само прашање на време е кога […]

Технологија

Батериите на ОВИЕ телефони траат најдолго!

Самсунг Германија сакаше да дознае кои телефони имаат најдобра и најдолготрајна батерија, па одлучи да спроведе еден интересен тест.Истражувачите зеле телефони од различни марки, освен iPhone 6S Plus, и вклучиле […]