Ознака: бајрам

Вести

Германска Икеа го даде паркингот за масовна молитва за Рамазан. Вака тоа изгледа

Германска Икеа го даде паркингот за масовна молитва за Рамазан. Вака тоа изгледа! Продавница Икеа во близина на Франкфурт во Западна Германија го даде својот паркинг на локалната џамија за […]

Свет

Крвав Бајрам во Авганистан

Во бомбашки напад кој утрово се случи пред џамија во северниот авганистански град Нахреин, загинаа најмалку 2 лица, а 12 се ранети јавува Anadolu Agency (AA). Портпаролот на полицијата во покраината […]

Видео

Видео: Најсмешните говори на Амди Бајрам

Македонскиот политичар Амди Бајрам отсекогаш бил познат по своите интересни и доста смешни изјави во Собранието и надвор од него. Инспирирани од вчерашниот негов говор на масовниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, […]