Ознака: бања

Живот

Веднаш ќе го фрлите сунѓерот за капење откако ќе го прочитате ова

Повеќето дерматолози се едногласни дека ваквиот сунѓер за капење никако не треба да го користите! Мрежестиот сунѓер во облик на роза е вистинско гнездо на бактерии кои растат и се […]

Живот

Влегла да се тушира, а неколку минути подоцна нејзиниот татко ја отворил вратата и…

Jована Јоциќ (27), по враќањето од работа, влегла во бањата за да се тушира, а нејзиниот татко, Јован, сфаќајќи дека нешто се случува, влегол во бањата и ќерка си ја […]

Живот

Купката со јаболков оцет ќе ви помогне да излечите разни инфекции…

Јаболковиот  оцет има  широка примена. Може да ви помогне  да ги отстраните масните дамки од кујнските површини и  слично.Освен тоа, добар  е за вашата кожа.Само, јаболковиот оцет  ќе треба да […]

Вести

Вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања во Крива Паланка и Ранковце

Вкупно 336 пензионери од Крива Паланка и Ранковце аплицирале за користење на услугите од проектите „Бесплатен викенд“ и „Бесплатна бањско-климатска рекреација“ на Министерството за труд и социјална политика на Република […]

Занимливости

Оваа луксузна бања за кучиња нуди и егзорцизми за опседнати кучиња!

Првокласните бањи за кучиња веќе не се чудна работа, но една ваква бања лоцирана во Јапонија нуди пакети за „егзорцизам“ за да ги подобри здравствените состојби на нивните четириножни клиенти.Оваа […]

Сцена

Бата Живојиновиќ, бестрашниот Валтер, не се предава

Валтер не се предава! Срскиот легендарен глумец Велимир Бата Живојиновиќ , од четвртокот се наоѓа во Селтерс бањата во Младеновци, каде започна со терапија. Неговата сопруга Лула Живојиновиќ и соопшти […]