Ознака: бебенце

Живот

Најкратката и најтажната приказна на светот: Има само шест збора, но ќе ви го скрши срцето

Легендарниот Ернест Хемингвеј бил многу млад кога во текот на разговорот со колегите писатели, многу повозрасни од него, одлучил да се пофали по секоја цена, па што сака нека биде. […]

Сцена

Голема радост во семејството на Рада Манојловиќ – Таа славеше до зори

Познатата пејачка Рада Манојловиќ вчера имаше голем повод за славење, а радосната вест веднаш ја сподели со фановите. Имено таа стана тетка, откако нејзината снаа за брат се породи и […]