Ознака: бебе

Вести

ГАК со детали за починатата родилка и нејзиното бебе

Родилка и нејзиното бебе вчера попладне починаа на Клиниката за гинекологија. Четириесет годишната трудница К.Ј. од населбата Шуто Оризари, Скопје била примена во приемната амбуланта на ЈЗУ У ГАК-Скопје на […]

Занимливости

Кога се раѓаш во авион, се знае – леташ бесплатно целиот живот

Бебето кое е родено во авион на компанијата “Egypt Air”, за подарок добилo бесплатни карти за патување со авион во текот на целиот живот. Од компанијата “Egypt Air” најавиле дека […]

Сцена

Пушката во едната, бебето во другата рака: Вељко Ражнатовиќ го „запали“ Инстаграм со оваа фотографија

Вељко Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира со сопругата Богдана и синот Жељко на излет во природа. Но тоа не е причината поради која фотографијата крена голем […]

Сцена

Богдана Ражнатовиќ се прошета со гол стомак на само три месеци по породувањето

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана, го привлекува вниманието на медиумите откако таа започна да излегува со синот на Цеца Ражнатовиќ, му стана сопруга, па роди и син. Медиумите особено пишуваа […]

Сцена

Уште еден доказ дека Цеца е најдобра баба: Малиот Жељко веќе ја гледа како Бога, додека таа се пофали што скапоцено му подарила

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот внук Жељко, а за само неколку минути собра над 40 илјади лајкови. Пејачката овој пат покажа како […]

Балкан

Излечено бебе заразено со коронавирус во првата недела од животот

Бебе кое во првата недела од животот се заразило со корона вирусот успешно е излечено во Клиничкиот центар во Ниш, потврди координаторката за детските ковид болници и директорка на Клиниката […]

Сцена

Се ожени Столе Стоилов- без свадба, но со бебе на пат

Капитенот на ракометарниот клуб Вардар, Столе Стоилов се ожени. Неговата избраничка Даница и Стоилов очекуваат принова. Судбоносното „ДА“ младиот брачен пар го заокружи со граѓански брак. Столе и Деница со […]

Сцена

Анастасија откри необичен детаљ од крштевањето на внукот- Вељко покажа како ќе го воспита синот додека расте

Синот на Цеца вчера го крсти синот на неговите 40 дена откако се роди. Имено Вељко Ражнатовиќ заедно со Богдана се одлучија да го крстат синот на неговите 40 дена […]

Занимливости

Останала бремена и покрај контрацепцијата: Бебе дошло на свет држејќи спирала во раката

Бебе во Виетнам било родено со контрацептивна спирала во раката, а фотографиите кои го покажуваат тоа станаа вирални на социјалните мрежи. Во денешно време постојат бројни методи за заштита од […]

Вести

Прв случај на бебе со тешки компликации од Ковид-19 – итно префрлено во Швајцарија

Вистинска драма се случувала на Клиниката за детски болести за спасување на животот на десетмесечното бебе, за кое се утврдило дека има тумор во мозокот, компликација за која лекарите сметаат […]