Ознака: бебе

Живот

Стресот на мајката во бременоста причина за растројство на детето

Децата на жени кои биле изложени на голем стрес во бременоста имаат скоро десетпати поголема веројатност да развијат растројство на личноста до 30-та година од животот. Дури и умерениот продолжен […]

Занимливости

Бебе има веќе 17 месеци, а никој не знае кој пол е – ќе дознае кога ќе има 21 година

Пред повеќе од една година Хобит Хамфри(38) и Џејк Ингланд (35) од Англија станале родители. Меѓутоа она што е несекојдневно е нивнаа одлука да не кажат кој пол е бебето, […]

Сцена

Мекици за малата Кира- Катерина сподели како изгледа прославата

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска. Вечерва најблиските се собраа на мекици, да го прослават раѓањето на второто бебе, […]

Занимливости

Бебе изело џоинт, не можеле да го разбудат

Бебе старо само година и половина, завршило во болница во Милано, откако докторите по детална анализа утврдиле дека во крвта на бебето има канабис. Според италијанските медиуми таткото на бебето […]

Занимливости

Бебе има веќе 17 месеци, а никој не знае кој пол е- ќе дознае кога ќе има 21 година

Пред повеќе од една година Хобит Хамфри(38) и Џејк Ингланд (35) од Англија станале родители. Меѓутоа она што е несекојдневно е нивнаа одлука да не кажат кој пол е бебето, […]

Занимливости

Ужасна снимка која ја крена јавноста на нозе: Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела

Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата во која работела. Снимката ги […]

Занимливости

Пристигна и бебешка електрична количка

По електричните автомобили, камиони, велосипеди и тротинети, на пазарот се појави и смарт-електрична бебешка количка. Е-Стролер има два електромотора и сензор за намалување на напорот при туркањето количка угоре, а […]

Занимливости

Ќе се стопите од неговата реакција- целиот свет посакува ваква полиција која го запре ова бебе и му побара возачка дозвола

Интересно видео овие денови е вистински хит на Фејсбук откако мајката го снимила додека се шетала со својата ќерка која управувала кола за деца. Веднаш зад бебето застанало полициска кола […]

Сцена

Дарко Лазиќ го изнесе синот од болница: Откри на кого личи бебето, а тоа што го има на раката ќе ви докаже дека живее нов живот по несреќата

Српскиот пејач Дарко Лазиќ денеска го изнесе својот син од болница заедно со неговата свршеница Марина Гагиќ. Заедно со пејачот во болницата дојдоа неговите пријатели, а тој заедно со ново […]

Живот

Потресна исповед од татко на смртна постела: „Ќерко, јас не те посвоив, јас те купив за 30.000 марки“

„Ќерко, време е да ја дознаеш вистината, не те посвоив, туку те купив. Прости ми и најди ги вистинските родители и сестра ти, изјавил на смртна постела еден жител на […]