Ознака: безалкохолен коктел

Кулинарство

ОСВЕЖИТЕЛЕН безалкохолен коктел од лубеница и краставици!

Совршено здраво освежување за летните горештини!Потребни состојки: 750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки) 1 краставица (исечкана на коцки) четвртина чаша сок од зелен лимон 2 лажици […]