Ознака: без автомобил

Македонија

Скопјани неделава ќе мора да одат на работа без автомобил

Од утре Град Скопје со низа активности ќе ја одбележи Европската недела на мобилност што годинава се одржува под мотото “Пешачи со нас – Сигурно пешачење и возење велосипед“. Целта […]