Ознака: без вода

Македонија

Струга денес остана без вода

Струга и околината останаа без вода за пиење, поради оштетување од гром на трансформаторот од кој се снабдуваат со електрична енергија пумпите во селото Шум. Меѓуопштинското јавно претпријатие “Проаква” апелира […]

Живот

Топанско поле денес без вода

Поради дефект на водоводната мрежа на ул. “Џон Кенеди“, без вода од 09:30 часот се корисниците на скопската населба Топанско поле. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до отстранувањето на дефектот, […]

Живот

Делови од Центар без вода

Од ЈП “Водовод и канализација“ информираат дека поради уличен дефект од Ф-80мм на ул. “Орце Николов“ пред Охридска банка во населба Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. “Никола […]

Вести

Без вода утре дел од Батинци

Од 9 часот утре можно е да има мал прекин на водоснабдувањето во село Батинци, скопско, соопшти регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.Причина за прекинот, како што […]

Вести

Дел од општина Центар утре без вода

Корисниците на потегот од булеварот „Кирил и Методиј“ до улицата „Димитрие Чуповски“ утре од 10 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради промена на водомер […]

Вести

Дел од општина Центар денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9 часот ќе имаат Музичко – балетскиот училишен центар „Илија Николовски – Луј“, Уставниот суд, Комерцијална банка и околните објекти во општина Центар.Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е […]