Ознака: без решавање

Свет

Без решавање на билатералните проблеми нема членство во ЕУ, порача Хан

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, очекува Северна Македонија да добие датум за почеток на преговорите со Европската Унија, а до крајот на годинава да бидат отворени и […]