Ознака: БЕЗ СТРУЈА

Вести Македонија

Без струја делови од Аеродром, Кисела Вода и Илинден

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денес без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Аеродром, Кисела Вода и Илинден. ОД РЦУК – Скопје информираат дека од […]

Вести Свет

Снег ја парализира Франција

Обилни снежни наноси има денес во францускиот регион Оверњ-Рона-Алпи и соседните региони, јужно и западно од Лион. Снегот предизвика хаос на патиштата, но исто така и прекин на електричната енергија […]

Вести

Белата куќа остана без струја за време на обраќање на Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера имаше средба со група конгресмени во Белата куќа во врска со неговите разговор со Владимир Путин, при што за време на негово обраќање во Белата […]