Ознака: без шминка

Сцена

Цеца без шминка! Еве како изгледа таа приватно!

Светлана ражнатовиќ е во потполно поинакво издание, кога не е пред камерите.Цеца плени со својот изглед на сите настапи, а пред камерите е секогаш во блескаво издание. Сликава од приватниот […]

Занимливости

Ја тужел новопечената сопруга откако ја видел БЕЗ ШМИНКА!

Младоженец во Алжир ја тужи неговата нововенчана сопруга откако првпат ја видел без шминка, јави Анадолу Агенција (АА).Веста која одекна низ медиумите пред извесен период, доби смисла откако излегоа фотографии […]

Сцена

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА! Анета Молика без шминка!

Анета Мицевска од групата Молика периодов е на печалба во странство, но патувајќи од една до друга дестинација, таа очигледно практикува сосема обичен изглед, кој воопшто не потсетува на изданијата, […]

Сцена

Еве како изгледа НАЈПЛАТЕНАТА манекенка без ГРАМ ШМИНКА!

Дали ви се допаѓа?Кара Делевињ, е моментално најплатената манекенка на светот. Таа има 23 години и во досегашната кариера, не постои дизајнер, бренд, ниту пак списание за кое таа не […]

Сцена

УЖАСНИ без шминка! Погледнете ги познатите убавици ненашминкани!

Како да се други жени…Сите сме навикнале да ги гледаме во полн сјај. Беспрекорен тен на кожата, преубави лица… Но реалноста е малку поинаква… Најдобро е да го погледнете видеото […]

Фото

Taa e прекрасна и без шминка и во тренерки

Таа е една од најпопуларните и најсексапилни манекенки на денешнината, а Бар Рафаели покажа дека е неверојатно природна и убава и без трошка шминка.Оваа 27-годишна манекенка со насмевка ги дочека […]

Фото

Тие се убави и без силикони

Многу пејачки и актерки се определиле дека природниот изглед е најдобриот, па се откажале од замената со вештачки. Сепак има и онакви кои и покрај трендот на силикони останале свои […]