Ознака: бела палата

Издвојуваме

Мицковски свесно ја уништува партијата. Потребен е конгрес што поскоро!

Иницијаторите за конгрес се обратија до јавноста денеска. Ова е интегралното соопштение: Политиките на се уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски носат само порази и ја уништуваат ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ денеска слави […]

Издвојуваме Коментари

Мицковски и Гога во Брисел, фаците на сликата не ни делуваат баш најсреќни

Само краток коментар, оти една слика е илјада зборови, нели? Се разбира ПРот и пропагандата од црно прават бело и обратно. Но ако се гледа по сликата, по гестикулацијата и […]

Коментари

Партијата на Мицковски се раздружи со над 140.000 членови, тешки времиња и потоп на повидок

Имено, иако повикуваа на ажурирање на некогаш 170 илјадното членство, скоро никој не се ажурираше. Беше направена невидена агитација и притисок за да се ажурираат членовите. Дури во некои од […]

Коментари

Можниот резултат на Мицкоски и ДПМНЕ на претседателските избори

Доколку детално ги следиме состојбите во Македонија ќе водиме дека на државата не и оди баш најдобро. Лажните ветувања на СДСМ излегоја како балони, безбедноста, промената на името, закон за […]

Вести

Александров: Христијан Мицкоски, ти испадна фер спрема Јоханес Хан и не отстапи од ветеното

Нема да бидам јас ако не напишам барем еден пост за полумртвото раководство на мојата партија! Како прво ти Христијан Мицкоски испадна фер спрема Јоханес Хан и не отстапи од […]

Вести

Година на лаги на Мицковски и неговата глумечка екипа

За антинародното и антизападно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски, 2018 беше година на лажни вести, немање став, деструкција и блокади на иднината на Македонија. Редовно се ширеа невистини од луксузниот […]