Ознака: белгија

Вести

Европа се подготвува за уште еден пеколен викенд: Температурите повторно ќе соборуваат рекорди

Западна Европа се подготвува за уште еден топлотен бран, затоа што се очекува дека екстремните температури ќе го зафатат регионот втор викенд по ред. Англија денес ќе се приближи кон […]

Вести

Животот во Белгија постепено се враќа во нормала

Од денеска во Белгија учениците можат повторно да се вратат во училиште, се отвораат фризерски салони, музеи, зоолошки градини, помали пазари на отворено, а спортските клубови започнуваат со тренинзи. Сето […]

Вести

Два Сухои – 27 следат белгискиот борбен авион Ф-16 кој лета во близина на границата на Русија во Балтичкото Море (ВИДЕО)

Два Сухои – 27 следат белгискиот борбен авион Ф-16 кој лета во близина на границата на Русија во Балтичкото Море (ВИДЕО) Еден пар руски борбени авиони Су-27 беа пренасочени кон […]

Технологија

Мрежата 5G лајт почна со работа во Белгија, не и во Брисел

Телекомуникацискиот оператор „Проксимус“ лансира 5G лајт мрежа низ цела Белгија. Мрежата опфаќа повеќе белгиски градови, но не и Брисел, бидејќи таа мрежа не ги исполнува строгите стандарди во областа на […]

Вести

Белгија: Осуден на 3 години затвор поради кражба на велосипед, судот утврдил еколошки злостор

Судот во Брисел изрече тригодишна затворска казна за украден велосипед и оцени дека станува збор за “еколошки злостор“. Судијата оценил во својата аргументација дека со кражбата на велосипедот не само […]

Меѓународен фудбал

Уапсен Огњен Врањеш: Драма на фудбалерот на аеродромот во Белгија!

Фудбалерот на Андрелехт, Огњен Врашеш уапсен е на аеродормот во Шарола, бидејќи немал важечка дозвола за престој во Белгија. На контрола на пасошите утврдено е дека визата за престој му […]

Вести

Протести на „жолтите елеци“ и во Холандија и Белгија (фото)

Протести на „жолтите елеци“ и во Холандија, Ротердам. Како што се чини се шири бранот на протестите против естаблишментот и европската бирократија насекаде. Запален е огнот на отпорот. Протести имаше […]

Живот

Исповед на секс- робинка: Мајка ми на 6 години ме продаваше на министри и кралското семејство!

„Уште како  мало  девојче  станав сексуална робинка- мајка ми  ме продаваше и ме водеше каде и  да ме побараа, а клиентите  беа припадници  на елитата. Шефот на оваа мрежа на […]