Ознака: белград

Балкан

Белград и Приштина во нов обид да дојдат до договор

Седма рунда од дијалогот меѓу Србија и Косово под покровителство на ЕУ треба да се одржи во среда во Брисел.Новата рунда преговори следи по неуспешната шеста рунда, кога српскиот премиер […]

Балкан

Фуле во понеделник во Белград и Приштина

Комесарот за проширување на Европската унија, Штефан Фуле, ќе допатува во понеделник во Белград, соопшти кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ.Штефан Фуле во Белград ќе се сретне со српскиот државен […]

Кошарка

Белград домаќин на Ф4 турнирот во АБА лигата

Претседателот на Кошаркарскиот сојуз на Србија (КСС) и градоначалник на Белград, Драган Ѓилас, потврдил дека завршиниот турнир во АБА лигата ќе се игра во српската престолнина.Ѓилас, по состанокот со првиот […]

Црна хроника

Кавга за тезга на пазар во Белград, пукал во колегата, а потоа се самоубил

Уличен продавач во Белград го застрелал својот колега, а потоа се самоубил, јавува „Блиц“.Кавгата меѓу двајцата продавачи околу тезгата избувнала околу 10:30 часот, а во еден момент убиецот го извлекол […]

Сцена

Ексклузивно: Како изгледа гардеробата на Џеј Ло во Белград

Атмосферата во Белград е одлична, сите се спремни за спектакалот што го очекуваат вечерва од Џенифер Лопез. Од српските медиуми добиваме ексклузивна шанса да ви го претставиме бекстејџот во Белградска […]