Ознака: бели авиони

Занимливости

Дали некогаш сте се запрашале зошто патничките авиони воглавно се бели?

Патничките авиони воглавно се бели. Воздухопловен инженер ги открил причините поради кои се прави тоа. Џил Фаркас, инженер на американска авиокомпанија, за „Дејли Меил“ рекол дека било каква пукнатина на […]