Ознака: белки

Кулинарство

Целуфки со ореви

4 белки 240 г шеќер 300 г мелени ореви Ставете ги белките и шеќерот во тавче, и матете со жица додека смесата достигне температура од 60 степени. Претурете ја смесата во сад […]

Живот

Оваа намирница ќе ги избрише брчките од вашето лице!

Како што старееме, така нивото на колаген опаѓа во нашиот организам. Тоа резултира со појава на брчки на лицето, а прво страда пределот околу очите. Со намалувањето на колагенот, доаѓа […]