Ознака: бело месо

Кулинарство

Рецепт за специјалитет: Пилешко во бел сос – лесно се прави, а се топи во уста

Месо во вкусен сос, можете да го послужите со тестенини и свежа салата.Состојки: 300гр пилешко бело месо 120 гр кашкавал 2 кисели павлаки Сол Малку путер Припрема: 1. Пилешкото исецкајте […]