Ознака: бел леб

Здравје

3 промени кои ќе му се случат на вашиот организам кога ќе престанете да јадете бел леб

Лебот е за многумина омилена намирница без која не може да се замисли денот. Но, исто така оваа јаглехидратна “бомба” доаѓа во различни облици од кои некои се штетни за […]