Ознака: бел сос

Кулинарство

Њоки во бел сос – божествен рецепт кој се приготвува за 30 минути

Денеска ви претставуваме рецепт за вкусно јадење кое ќе ве засити, а истото брзо се припрема. Потребни состојки: – 1 лажичка путер – 3 чешниња лук – 120 милилитри бујон […]

Кулинарство

РУЧЕК ОД КОЈ ЌЕ ГИ ИЗЕДЕТЕ ПРСТИТЕ… Пилешки гради во фин сос!

РУЧЕК ОД КОЈ ЌЕ ГИ ИЗЕДЕТЕ ПРСТИТЕ… Пилешки гради во фин сос!Потребни состојки: пилешки гради малку сол маслиново масло лук сенф павлака за готвење магдонос Начин на подготовка: Пилешките гради […]