Ознака: бемка

Живот

Ако имате бенка на некое од овие места, ќе ве следи среќа во животот

Поаѓајќи од принципите на древните култури кои проучуваат различни сегменти на животот, а со тоа и бенките на телото, тешко е да се заобиколи хиндуизмот. Се верува дека бенките на […]

Сцена Фото

Се докажа на твитер дека Карлеуша е на видеата кои што ги негираше

Некој педантно пребарал се и споредил. Карлеуша негираше дека на фотографиите и видеата е таа и дека се работи се фотошоп. Но се чини дека е фатена во лага. Погледнете […]

Фото

ФОТО: Обожавател забележал нешто чудно на телото на овој олимпиец и му го спасил животот!

Остро око на обожавател на олимпиецот Мек Хортон кој има златен медал во пливање, му го спасил животот откако забележал нешто чудно на неговото тело.20-годишниот Хортон на своето тело имал […]

Живот

Бемките на десната рака откриваат важна информација

Истражување открило дека кај луѓето  на десната рака имаат 11 или  повеќе бемки постои  ризик од заболување од рак на кожата. Истражувачите проучувале  3.594 близнаци, а потоа поголема група на […]

Живот

Погледнете ги ДОБРО овие две БЕМКИ! Доколку ги имате внимавајте, една од нив е потенцијален РАК!

Со  бемките на кожата не треба да се играте, дури и  доколку  денес се бенигни, никогаш не се знае кога може да се смени  тоа. Сепак, повеќето  ги избегнуваат  предупредувањата […]