Ознака: бензинска пумпа

Занимливости

Си ја заборавил сопругата на БЕНЗИСКА, се сетил после 100 километри

Несекојдневна случка од Аргентинец, кој ја “напуштил“ сопругата на бензиска пумпа во Бразил. Еден расеан Аргентинец ја заборавил спопругата на бензиска пумпа, но за работата за биде уште полоша, тој […]

Црна хроника

Извршиле разбојништво на бензинска пумпа во „Горно Лисиче“- еве што одзеле

На 29.03.2019 во 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Горно Лисиче“ во Скопје две лица извршиле разбојништво и одзеле пари и цигари. Се […]

Црна хроника

Не сакал да плати зa наточено гориво, реагирало обезбедувањето

Инцидентот се случил вчера напладне на бензинска станица во Ѓорче Петров кога возач со автомобил Шевролет наточил бензин и одбил да си ја плати сметката од 2 000 денари затоа […]

Занимливости

Ограбил бензинска пумпа, па потоа направил несекојдневен потег

Германската полиција е во потрага по крадецот кој од една бензинска пумпа во Германија украл голема сума на пари. Како што соопшти германската полиција маскираниот крадец во петокот од продавачот […]

Живот

На овој начин ве мамат на бензинските станици: Човек успеал да открие измама

Еден човек успеал да открие како бензинските станици ги мамат возачите. Возачот во еден момент ја повлекол цевка од која не течело ништо. За тоа време ги следел бројките кои […]

Вести

Ограбена бензинска пумпа во Скопје!

Непознат маскиран сторител утрово во 2.10 часот на бензинска пумпа на улицата „Методија Андонов-Ченто“ во Скопје извршил разбојништво. Како што соопшти денеска МВР, сторителот со закана со нож од вработените ги одзел парите од дневниот промет. Кога […]