Ознака: бензин

Вести

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска цената на горивата „Супер 95“ и „Супер 98“ се зголемува за половина денар […]

Вести

Ќе се зголемува акцизата на бензините, пак народот ќе ја плати цената

Ќе се зголемува акцизата на бензините, пак народот ќе ја плати цената и тоа дебело. На овој начин се смета дека ќе се наплатат дополнителни 46 милиони евра од корисниците […]

Вести

Нови цени на дизелот и бензините, Регулаторна го објави ценовникот

Нови цени на дизелот и бензините, Регулаторна го објави ценовникот Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат […]

Вести

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар Дизелот ќе поскапи! Во време кога паѓаат и тоа вртоглаво цените на нафтата на светските пазари, а паѓа и […]

Вести

Поскапуваат горивата на полноќ! Имате време да наполните

Поскапуваат горивата на полноќ! Имате време да наполните Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Цените во просек се зголемуваат за […]

Вести

ЌЕ ИМА ЛИ ПОВТОРНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ: Од понеделник нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на бензините и дизелот […]

Вести

Утре ќе се возиме поефтино, паѓаат цените на бензините

Утре ќе се возиме поефтино, паѓаат цените на бензините, има ли простор за радост? Со одлука на Регултароната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ горивата ќе се продаваат за […]