Ознака: бензин

Вести

Денеска ќе има нови цени на бензинот и дизелот во Македонија

По бранот поскапувања, движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон дава надеж дека конечно ќе имаме двонеделен период по кој Регулаторната комисија за енергетика ќе може да […]

Вести

Нови цени на бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за половина денар, додека екстра лесното масло за домаќинство за еден денар.Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика […]

Сцена

На водителката Миа Костова и го кренаа автомобилот во воздух!

Имено, пред четири седмици околу 2 часот по полноќ на паркингот пред нејзината зграда непознати сторители и го полиле автомобилот со бензин и го запалиле, а истрагата се уште е […]

Занимливости

Во лето во никој случај не го полнете резервоарот со бензин до крај!

Многу луѓе имаат обичај да го полнат резервоарот на автомобилите со бензин до крај, но не сфаќаат дека тоа е голема грешка.Ова предупредување важи за дизелот и бензинот, кои на […]

Вести

На полноќ поскапуваат цените на горивата!

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Новата цена на литар ЕУРОСУПЕР […]

Вести

Повторно поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините поевтинуваат за три, додека дизел горивото доби цена пониска за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.Во следните две недели, еден литар Еуросупер БС – 95 ќе се продава по 63 […]