Ознака: Бенјамин Нетанјаху

Вести

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да се повлече […]

Вести

Димитриев му изрази сочувство на Нетанјаху за смртта на Шимон Перес

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска во Ерусалим заедно со голем број светски лидери и функционери присуствуваше на државната меморијална церемонија и државен […]