Ознака: Бергузар Корел

Филм

Погледнете како денес изгледа синот на Онур и Шехерезад

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди на снимањето на серијата „1001 ноќ“. Во месец февруари 2010 […]

Сцена

Нема да ви се допадне! Шехерезад драстично го промени изгледот

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка  Бергузар Корел која најмногу ја паметиме по улогата на Шехерезад во хит серијата “1001 ноќ”, повеќе […]

Сцена

Се враќаат Шехерезад и Онур: Погледнете како изгледаат во новата серија, погледнете ги првите кадри!

Медиумите пишуваат дека се работи за најдобрата серија снимена по „Сулејман Величенствениот“…Во пролет 1919 година започнува дејствието на новата турска серија „Ранета Љубов“. Во серијата главната улога ја има турскиот […]