Ознака: беровско

Црна хроника

Еден загинат и еден тешко повреден: Се преврте трактор во беровско

Вчера околу 17.20 часот на излез од с. Двориште, беровско, С.Г.(47) од с. Двориште, управувајќи трактор,  изгубил контрола и се превртел, по што удрил во дрво. Во тешката несреќа, на местото […]