Ознака: бесење

Балкан

Мистерија: Тинејџерка добила порака на мобилниот, го бакнала братот и се обесила

Петнаесетгодишната М.Г. од Бор е пронајдена обесена во својата куќа во близина на селото Злот кај Бор, а пред да се одлучи на тој чекор примила порака на мобилниот телефон, […]

Балкан

Глетка која долго ќе ја паметат: Го пронашле другарот обесен на топола. Неговата мајка…

На брегот на Тиса кај Мол, во вторникот доцна попладне е пронајдено безживотното тело на Стефан С. (18).Страотната глетка на момчето како виси обесено на гранка од топола, го пронашле […]

Контроверзни фајлови

Штом стапнете во оваа шума, НЕМА ВРАЌАЊЕ НАЗАД!

Сместена во подножјето на планината Фуџи, шумата Аокигахара е вистинска природна убавина и би била идеално место за одмор и релаксација да не постои ужасната легенда што ја следи.Станува збор […]

Црна хроника

КУМАНОВО ВО ЦРНО: Се обеси 11-годишно момче

Единаесетгодишно момче од Куманово вчера си го одзело животот со бесилка.Од СВР Куманово потврдуваат дека станува збор за самоубиство на малолетно дете што се случило во семеен дом на улицата […]

Живот

Даниел се обеси поради малтретирање. Прошталното писмо ги расплака родителите!

Тринаесетгодишното момче Даниел Фицпатрик од Лонг Ајленд си го одзело животот во четвртокот, поради малтретирањето кое го трпело од школските другари.Во прошталното писмо кое тинејџерот го оставил се наведува дека […]

Балкан

ОД ИГРА ДО ТРАГЕДИЈА: Детенце се обесило. Кога ја слушнал веста, неговиот татко…

Во домот на несреќниот Михајло од Србија, вчера не можеше никој да раскаже за трагедијата, но болката и тагата на неговиот татко никој не може да ја намали. На него […]