Ознака: бесплатен превоз

Вести

Во автобус само со маска, укинат бесплатниот превоз за пензионерите

Граѓаните кои ќе користат јавен превоз мора да носат заштитни маски, а автобусите задолжително редовно да се дезинфицираат. Превозниците треба да водат сметка и за бројот на патниците што ќе […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]

Македонија

Бесплатен превоз во Скопје до денес во 18 часот

Заради намалување на загаденоста на воздухот бесплатниот автобуски превоз во Скопје се укинува денес во 18 часот, соопштија од Град Скопје. Претходно и Владата соопшти дека заради намалување на прагот на […]

Вести

Од денес бесплатен превоз во автобусите

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска објави итни мерки и препораки за намалување на загадувањето на воздухот.Во согласност со Законот за квалитет на амбиентниот воздух, а во насока на […]

Вести

ЈСП со бесплатен превоз до аеродром за утрешниот пречек

ЈСП ги известува граѓаните дека по повод освојувањето на европската клубска шампионска титула на РК Вардар,  организира бесплатен автобуски превоз за дочек на ракометарите на аеродромот „Александар Велики“ – Скопје.Термините […]

Вести

Такси компанија ќе ве вози бесплатно за изборите

Такси компанија ќе ве вози бесплатно за изборитеТакси службата Комак-Комерц во недела на денот на изборите од 8 до 10 часот ќе обезбеди бесплатен превоз до гласачките места. Такси службата […]

Вести

Тодоров: Продолжуваат мерките за бесплатен превоз на студентите

Во програмата на ВМРО ДПМНЕ предвидуваме продолжување со два многу значајни проекти за младите. Првиот е бесплатниот превоз за студенти, истакна денес носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ […]

Вести

Над два милиони евра заштедиле студентите со бесплатниот превоз за шест месеци

Со бесплатниот превоз, студентите за шест месеци заштедиле над два милиони евра, велат од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.Тие потсетија на владините мерки за поддршка и олеснување на студентските […]