Ознака: бесплатни

Македонија

Паркинзите во центарот на Скопје од денес  се бесплатни

ЈП Паркинзи на Општина Центар ги информираше граѓаните дека по повод претстојните велигденски празници од 26.04. (петок) до 29.04.2019 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП ПОЦ ќе бидат бесплатни […]

Живот

За велигденските празници паркинзите на ЈП ПОЦ – бесплатни

ЈП Паркинзи на Општина Центар ги информираше граѓаните дека по повод претстојните велигденски празници од 26.04. (петок) до 29.04.2019 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП ПОЦ ќе бидат бесплатни […]

Македонија

За новогодишните празници-бесплатен паркинг

Паркинзи на Општина Центар извстува дека по повод претстојните новогодишни празници на 31.12.2018 година (понеделник) отворените паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе работат до 15:00 часот, […]

Македонија

АХВ ќе го решава проблемот со бездомните кучиња

Агенцијата за храна и ветеринарство се зафати со создавање услови за решавање на проблемот со бездомните кучиња. Како што соопштија денес испратен е допис до сите општини кои имаат законска […]

Вести

„За заедничка Македонија“ организираше бесплатни здравствени прегледи во Струмица

Здружението на граѓани „За заедничка Македонија“ денеска на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица, организираше акција за бесплатни здравствени прегледи. На штандот, медицински лица на граѓаните им вршеа мерење на […]

Технологија

Србин измисли уред за бесплатно телефонирање и сурфање

Мобилен телефон кој овозможува бесплатни повици, СМС-пораки и пребарување на интернет? Оваа идеја го импресионирала Александар Стибиљ, кој во моментов околу себе собра тим инжењери, дизајнери и студенти по електротехника […]