Ознака: бејл

Меѓународен фудбал

Нова минијатура на Бејл, Тотенхем го победи Вест Хем

Фудбалерите на Вест Хем и Тотенхем, со фантастичен натпревар го комплетираа 27.коло во англиската Премиер лига.Победата на „Аптон Парк“ ја однесоа играчите на Тотенхем, кои предводени од брилијантниот Герет Бејл […]

Меѓународен фудбал

Андре Виљаш Боаш призна дека Бејл би можел да замине

Андре Виљаш Боаш одби да ја исклучи можноста за продажба на крилниот играч на Тотенхем, Герет Бејл, и покрај неговата одлична изведба против Ливерпул, каде Тотенхем славеше со 2-1.  Португалскиот […]