Ознака: билети

Македонија

Билетите во ЈСП “Скопје“ нема да поскапат

Независно од порастот на цената на нафтените деривати Јавното сообраќајно претпријатие “Скопје“ нема да ја зголемува цената на билетите за градски превоз. – Пласираните информации во одредени медиуми дека поскапуваат билетите […]

Меѓународен фудбал

Распродадени билети за финалето на СП 2018

Нема веќе билети за финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, објави ФИФА на својата веб-страница. Во решавачкиот натпревар на турнирот, кој ќе се игра во Москва на стадионот „Лужники“ […]

Вести

ЈСП – побрзо купете билет

Од први февруари  сегашните електронски билетите од 150 денари  со пет гратис возења ќе се купуваат по иста цена но ќе имаат  три возења помалку. Од здружението слобода превоз ги […]