Ознака: Бил Гејтс

Вести

Гејтс ќе инвестира две милијарди долари за спречување на климатските промени

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс во следните пет години сака да инвестира вкупно две милијарди долари во проекти и старт-ап компании за спречување на климатските промени. – Неопходни се иновации […]

Вести

Бил Гејтс : Коронавирусот е детска играчка во однос на опасноста од климатските промени

Решавањето на климатските промени би било „најневеројатната работа што човештвото ја направило некогаш“, вели милијардерот и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. За споредба, завршувањето на пандемијата е, во теорија, „многу, […]

Вести

Бил Гејтс го предвиде Ковид-19, а сега предупредува: Доаѓа пандемија 10 пати полоша од коронавирусот

Славниот милијардер и бизнисмен Бил Гејтс најави уште една здравствена катастрофа која ни се заканува, а вели дека таа ќе биде значително полоша. Основачот на „Мајкрософт“ уште во 2015 година […]

Вести

Бил Гејтс: Сиромашните земји ќе добијат вакцини 6 до 8 месеци по богатите земји

Сиромашните земји се соочуваат, според најдоброто сценарио, со заостанување од шест до осум месеци од побогатите земји во пристап на вакцините против коронавирусот, со цел да го заштитат населението од […]

Вести

Бил Гејтс вели дека овој лек, со кој бил лекуван Доналд Трамп, е шанса да ја убиеме короната!

Американскиот милијардер и филантроп Бил Гејтс повторно на Твитер изјави дека третманот со имунотерапија или моноклонални антитела е најдобрата шанса да ја победиме короната, односно третманот што што засега најмногу […]

Контроверзни фајлови

Бил Гејтс: КАФАНИТЕ И РЕСТОРАНИТЕ ДА СЕ ЗАТВОРАТ ШЕСТ МЕСЕЦИ!

Бил Гејтс, коосновач на „Мајкрософт“, смета дека враќањето во нормалниот живот во Америка е многу подалеку од она во што веруваат луѓето, без оглед на тоа што вакцината е одобрена […]

Вести

Најбогатиот човек на светот советува: „Вака се преживува со 2 долари во џеб“

Најбогатиот човек на светот со заработени 74.9 милијарди долари – Бил Гејтс, дал интересна изјава која што многумина насмеала, а другите ги налутила. Иако има повеќе пари отколку што може […]