Ознака: бисквити

Кулинарство

Волшебен вкус: Брза торта со бисквити и овошен јогурт!

Освежувачка и лесна за подготовка.Состојки: 500г плазма кекс 1л овошен јогурт по желба 500 г овошје по желба (рибизли, малини, јагоди, капини…) 200-250г шеќер 250г шлаг Газирана минерална вода Подготовка: […]