Ознака: биткоин

Вести

Во Швајцарија промовиран луксузен часовник со знакот на биткоин

Познатата швајцарска компанија „Франк Милер Куве“ го претстави новиот модел часовници во ограничен тираж, наречени „Енкрипто“, со знакот на биткоинот на себе. Часовникот е дизајниран во соработка со компанијата што […]

Вести

Биткоинот ја загрозува борбата против глобалното затоплување

Побарувачката за биткоини би можела да ги поништи глобалните напори за ограничување на глобалното затоплување, бидејќи оваа попопуларна дигитална валута бара огромни количини на енергија за производство, предупредија научници. Производството […]

Издвојуваме

Биткоинот на историска височина, се тргува над 9000 долари денеска

Она што пред две, три недели беше незамисливо за цената на Биткоинот, денеска е реалност. Имено, кралот на криптобалутите денеска се тргува за неверојатни 9000 долари. Прашање на време е […]

Издвојуваме

Биткоинот денеска се тргува за 7500 долари, што е нов рекорд

Денеска повторно имаме нов рекорд на вредноста на Биткоинот, како и на маркетот на криптовалути. Биткоинот вреди, односно се тргува за 7500 долари, додека криптоберзата има вредност од над 200 […]

Издвојуваме

Фејсбук близнаците заработија над една милијарда долари од Биткоинот

Камерон и Тајлер се попознати како близнаците што влегоа во спор со Цукерберг околу оригиналноста на Фејсбук. Тие твrдеа дека Марк им ја собрал идејата и потоа имаа и судски […]

Издвојуваме

Биткоинот веќе вреди над 7000 долари. Веќе сите го бараат

Нема неосвоива територија за Биткоинот. Ги прегази сите други криптовалути и ги надмина сите краткорочни очекувања – се тргува над 7000 долари денеска. Што е следно? Веќе пишувавме дека Биткоинот полека […]

Издвојуваме

Каде богатите ги чуваат своите Биткоини. Тајниот планински бункер во Швајцарија

Делува како научнофантастичен филм. Погледнете низ фотографии како изгледа тајниот бункер во Швајцарија за кој малкумина знаат каде се наоѓа. Е тука милионерите ги чуваат своите Биткоини, заштитени од секаков […]