Ознака: Блерим Река

Македонија

Блерим Река одбил да му биде советник на Стево Пендаровски

Противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, Блерим Река одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ“21“. Како што извести телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел […]

Македонија

Блерим Река: Потврдена кандидатура за претседател

Универзитетскиот професор и поранешен амбасадор Блерим Река на неговиот Фејсбук профил ја потврди веста која утрово се појави на медиумите на албански јазик, за својата кандидатура за претседателските избори во […]