Ознака: близина на Атина

Регион

Голем пожар беснее во близина на Атина, се евакуираат околните места

Голем пожар избувна крај Атина, властите наредиле евакуација на околни места. Пожарот во предградието Пеанија источно од Атина брзо се шири и утрово може да се забележи од главниот град на […]