Ознака: близначки

Занимливости

95-годишни близначки тврдат дека многу пиво и малку секс се клуч за долговечност!

Со лименки пиво во рака и колбаси на маса, 95-годишните близначки Лил и Дорис ја откриваат тајната за нивната долговечност. Додека многумина го живеат животот внимавајќи на телесната тежина, здравата […]

Занимливости

Ава Мари и Леа Роуз прогласени за најубави близначки во светот

Сите деца се убави, но Ава Мари и Леа Роуз Клементс од Калифорнија за многу кратко време го освоија интернетот со нивната необична убавина. Нивната мајка секој ден објавува нивни […]

Живот

Пред 8 години се родија најубавите близначки на светот, погледнете како изгледаат денес

Ава Марија и Леа Розе Клементер од Калифорнија се родени во јуни 2010 година, а едно од нивните први фотографии веќе стана хит во светот. Едноставно ги освоија луѓето со […]

Живот

Модна агенција ги натерала да ослабнат до 36 килограми: Докторите се борат за животот на 14-годишните близначки

Руските лекари се борат за животот на анорексичните близначки Маша и Даша Леденева, откако тие две по барање на модна агенција, ослабнале до 36 и 40 килограми и завршиле во […]

Живот

Ги прогласија за најубави близначки во светот, но како изгледаат осум години подоцна?

После пропаднатиот прв обид, Жаки била нервозна околу прашањето за враќање на девојчињата во модната индустрија. Сепак, кога девојчињата наполниле седум години, работите се промениле. Жаки го поделила моментот кога […]

Живот

Таткото црн, мајката бела: Нивните близначки го воодушевија целиот свет!

Слатките 9- месечни   девојчиња Калани и Џарани се деца од мешовит  брак. Мајката е бела, а татко  им е црн- такви се и  тие.Витни Маер, мајката на бебињата изјавила дека […]

Издвојуваме

Уникатните близначки од Естонија промоторки на Виз Ер Скопски маратон

Оваа година  промотoрки на Виз Ер Скопскиот маратон ќе  бидат трите сестри близначки од Естонија, Леила, Лина и Лили кои  учествуваа на маратонската трка на Олимписките игри во Рио. Интересен […]

Видео

Видео: 13-годишни близначки случајно се снимале за време на земјотресот – Ова е нивната реакција!

Две близначки од Скопје, 13-годишните Ана и Ива, објавија видео на својот YouTube канал, во кое е забележан моментот од дрмањето на вчерашниот во Скопје.Две близначки од Скопје, 13-годишните Ана […]