Ознака: блокада

Ракомет

Корона блокада за Вардар: Без натпревари до крај на годината – има дури 12 позитивни!

Уште еден ракометар на Вардар од денеска е на листата на позитивни во тимот на Вaрдар, а со тоа бројката на играчи кои се позитивни на Ковид 19 се искачи […]

Вести

Блокадата ќе ги забави бавните македонско – бугарски проекти

Бугарија има потенцијал да биде меѓу најголемите инвеститори во Македонија, вели Столе Велков, претседател на Здружението Македонско – Бугарско Пријателство МБП –Скопје. Објаснува дека економското присуство е најлесниот начин да […]

Вести

Дали блокадата од Бугарија ќе влијае на бизнис секторот?

Новата ситуација во односите со Бугарија и блокадата на македонските преговори со ЕУ ќе создаде несигурност во бизнис секторот, сметаат од Македонско – бугарската стопанска комора. Оттаму наведуваат дека не […]

Вести

Грција ги затвора исто така границите! Казни за непослушните од 5000 евра

Грција целосно ги затвора на границите со Северна Македонија, Албанија и Италија, прекинување на авионскиот превоз со Шпанија, забрана за закотвување на крузери на грчките пристаништа, казна од 5.000 евра […]

Вести

ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН СЕ УШТЕ БЛОКИРАН- еве колку време се чека попладнево за влез во Грција

На граничниот премин Богородица за излез од државата се чека од 30 до 60 минути. На останатите граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од […]

Вести Македонија

Пријава за Олумчев, Бачев и Угриновски за блокадата на границата, не била најавена…

Продолжува шиканирањето на неистомислениците на власта и борците против промената на името и Уставот на Македонија. Најновото е објавено од Олумчев на неговиот фејсбук профил. Ова го добив утрово.. Новогодишна […]

Вести

Тортевски до МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА / БОЈКОТИРА – да ве еб ам у уста… (видео)

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски со кола агресивно се впушти кон тие што учествуваа во протестите. Дури се закани и дека ке ги прегази со […]

Издвојуваме

Со блокадата на буџетот од страна на ВМРО-ДПМНЕ директно се наштетува на граѓаните во општина Гази Баба

Прес Конференција Борис Георгиевски, градоначалник на општина Гази Баба Почитувани граѓани Денеска сакам да ве информирам дека советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на крајно безобразен начин сака да ја блокира работата […]