Ознака: блокади

Uncategorized

Поради снегот, отсечени села и непроодни патишта во делови од Македонија

Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински превои, а движењето на возилата е отежнато […]

Избор на уредникот

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА поднесе барање за протест уредно. Полицијата брутално го спречи

Во видеово може да се види дека ќе се протестира против промената на името на Р. Македонија. Денеска блокадата насилно со над 200 полицајци беше спречена. Медиумите во државава кои […]

Вести

Македонските транспортери бараат меѓународните асоцијации да превземат акции за брзо деблокирање на граничните премини

СИЗ Македонија сообраќај – АМЕРИТ бара меѓународните транспортни асоцијации да преземат итни акции и постапки кај надлежните влади за брзо деблокирање на граничните премини помеѓу Грција и Македонија.Во обраќања до […]

Вести

Повторно НАПАДНАА обичен граѓанин: „Шарените“ по којзнае кој пат го допреа дното!

На очајот на активистите на шарената револуција му нема крај.На денешните протести и блокади во центарот на градот повторно беше нападнат граѓанин, а ова се случува само неколку дена откако […]

Вести

Шарената револуција повторно БЛОКИРА: Напладне, блокади во центарот на Скопје

Сообраќајот во Скопје денеска во 12 часот ќе го блокираат демонстрантите на Шарена револуција и Протестирам. Блокади ќе има на 3 раскрсници во центарот на градот и тоа кај Судска […]

Балкан

Идната седмица можни се блокади на границата меѓу Косово и Србија

Претседателот на општината Косовска Митровица, Крстимир Пантиќ во саботата рече дека не се исклучени нови блокирања на патиштата и административните премини меѓу Србија и нејзината поранешна покраина Косово, доколку Србите […]