Ознака: бмв

Црна хроника

Во Радовиш нема Бентли па со БМВ се возат низ плоштад

Продолжува ТикТок лудилото во Македонија во кое како да има натпревар кој да испаде поголем идиот. Пред една недела жител на Арачиново со Бентли возеше низ плоштадот, ден два подоцна […]

Технологија

Автомобилите на БМВ ќе се отвораат и стартуваат со Ајфон.

Оваа корисна алатка им овозможува на сопствениците на iPhone и паметните телефони да го отклучат и да го стартуваат автомобилот преку нив. Таа користи NFC технологија, а досега е познато […]

Занимливости

Поради објава на Фејсбук полицијата му заплени БМВ од 350.000 евра

Поради објава на Фејсбук полицијата му заплени БМВ од 350.000 евра Германската полиција на почетокот на февруари започнала истрага и го лоцирала 40-годишниот сопственик во градот Кајзерслаутерн. Оти се разбира […]

Живот

БМВ го менува логото

Германскиот авто гигант БМВ го менува логото со што сака да се приближи до помладите клиенти што се пораснати во дигиталното време. -Стариот црн прстен е „тргнат“ за првпат, а […]

Магазин

Анкета: Сопствениците на “БМВ“ се најлоши возачи

Истражувањето направено во Британија откри кои се сопствениците, за кои другите возачи сметаат дека се најлоши во сообраќајот. Како што пренесува “Телеграф“, сопствениците на возилата на “БМВ“ се оценети како […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Градоначалникот на Ѓорче се оправи. Па старото „Пежо“ го замени за „БМВ Х5“

Ох. Купил Сашево БМВ Х5, пиќкасимајќина. Не знам колкав талент треба да си, во мандат, после година и пол власт, да купиш кола која вреди 30-40.000 евра. Всушност, ова е […]

Македонија Црна хроника

БМВ се заби во оградата на мост “Гоце Делчев“

БМВ со скопски регистарски таблички вчера попладне 17:20 удрило во оградата од мостот “Гоце Делчев“во Скопје. Во возилото биле возачот и двајца сопатници. Тројцата повредени од возилото побарале помош во […]

Црна хроника

Жена усмртена кај Горенци

Седумдесет и четири годишната Ќ.А. од Охрид вчера попладне била усмртена од автомобил на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај селото Горенци.Од полицијата денес информираат дека непознато лице управувајќи автомобил БМВ со […]