Ознака: Бобана Момчилиќ Величковиќ

Балкан

Тага во Србија: Српска олимпијка и европска шампионка почина на породување

Тажна вест ја потресе Србија, откако денеска почина српската репрезентативка и олимпијка во стрелаштво, Бобана Момчилиќ Величковиќ. Европската шампионка во стрелаштво го загубила нејзиниот живот при породување, а за тоа […]