Ознака: богати

Занимливости

Снимка која ја покажува разликата меѓу богатите и сиромашните

Од моментот кога е поставено на интернет пред две години ова видео не ја изгуби популарноста и важнбоста, затоа што на совршен начин покажува што значи и колкава е разликата […]

Живот

Ова е најголемиот страв на најбогатите луѓе во светот!

Еден милјардер го опиша наголемиот страв на голем број супер-богати луѓе. Дејвид Хардинг, Британец и директор на компанијата Winton Capital Management, има богатство кое се проценува на повеќе од 1,5 милијарда […]

Живот

10 причини зошто не сте богати

Претпоставувате дека се работи за недоволна количинa на пари која што ја заработувате, но не се во прашање количината на парите, туку начинот на кој се однесувате кон парите во секојдневниот живот.Ова […]

Сцена

Топ 5 најбогати хип-хоп музичари

Погледнете ги најбогатите хип-хоп музичари кои го зголемуваат својот приход благодарение на други бизниси.    1. Андре (Др. Дре) младиот (110 милиони долари) Со 110 милиони пред оданочени заработки, Др. […]