Ознака: богатство

Занимливости

КУПИЛ КУЌА ПОЛНА СО ЃУБРЕ, А ПОТОА НАШОЛ БОГАТСТВО: Открил ретки монети, накит, скапа облека, а само едно нешто задржал за себе

Кога купил куќа полна со прашина, кутии и разни ѓубре, Алекс Арчболд од Канада не можел да претпостави дека го направил потегот на својот живот. Имено, Архолд, кој инаку се […]

Занимливости

Наместо ѓубре фрлил цело богатство, оваа грешка ќе го боли цел живот

Египетски државјанин кој живее во Кувајт фрлил 8.000 кувајтски динари (околу 22.000 евра) во ѓубре поради небрежност, пишува Ал Калеј, дневен весник од Обединетите Арапски Емирати. Откако подигнал пари од […]

Технологија

Богатството на Марк Закерберг се зголеми на 100 милијарди долари

Богатството на основачот на Фејсбук, Марк Закерберг, порасна на 100 милијарди американски долари откако социјалната мрежа започна нова услуга за кратки видеа, пренесува BBC. Завчера, компанијата ја промовираше Инстаграм Рилс, […]

Занимливости

Купила вазна за 56 долари и ја заборавила: По пола век сфатила дека дома има непроценливо богатство

Заборавена вазна, купена одамна за 56 долари е продадена на аукција во Хонг Конг во саботата за 9 милиони американски долари, откако е откриена во домот на една постара жена […]

Сцена

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер

Освен што е најмлада членка на кланот Кардашјан-Џенер, Кајли истовремено е и најмладата милијардека во светот. До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд „Kylie Cosmetics“ кој го основа […]