Ознака: Богдана Родиќ

Сцена

На овој ден на Цеца и се промени животот: Се огласи Вељко, со фановите ја сподели најрадосната вест- се слави во вилата на Дедиње

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ пред една година го кажале судбоносното “да“, со што Богдана добила презиме Ражнатовиќ. Во текот на нивната прва брачна година се сличило многу нешто, а […]

Сцена

Вака изгледаше Богдана Родиќ пред да се омажи за Вељко Ражнатовиќ

Синот на Цеца Ражњнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ во ноември претходната година заплива во брачните води со Богдана Родиќ од Тител. Во март оваа година, Богдана и Вељко станаа родители на нивното […]

Сцена

Сестрата на Богдана Родиќ се соблече во бикини и ги покажа облините

Бојана и Богдана Родиќ постојано се во центарот на медиумите поради врската на Бојана со синот на Гоца Божиновска, но и бракот на Богдана со Вељко Ражнатовиќ. Меѓутоа, сега нивната […]

Сцена

Како во рајот на небото: Вака изгледа собата на внукот на Цеца, пејачката долго ги криеше овие скапоцени детали во домот

Сестрата на Богдана Родиќ, Бојана Родиќ покажа како изгледа собата на нејзиниот внук кој воедно е и прво внуче во фамилијата Ражнатовиќ. Гордата тетка на Инстаграм сподели фотографии од собата […]

Сцена

Сестрата на Богдана веќе јавно се бакнува со синот на оваа позната пејачка, а нејзината мајка имаше што да и порача на идната сваќа

Мајката на Богдана Родиќ, Даниела Родиќ која пред неколку дена се реализираше во улога на баба, за телеграф.рс вели дека плачела кога првпат го видела внукот Жељко. „Плачев. Што би […]

Сцена

Вељко го изнесе синот од болница- Цеца ништо не остави на „случајноста“ па и го покажа местото на снаата пред медиумите

Богдана Родиќ денеска излезе од болницата заедно со наследникот во семејството Ражнатовиќ. Таа од болницата излезе држејќи го за рака својот сопруг Вељко Ражнатовиќ, а пред камерите се смееше и […]

Сцена

Важат за големи „ривалки“ на естрадата, а нејзината снаа и пееше на мекиците на Цеца: Еве кои познати личности славеа за Жељко во вилата

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ вчера се породи и на свет го донесе синот Жељко. Токму по тој повод, Цеца во својата вила на Дедиње организираше голема прослава за […]

Сцена

Пристигнува Жељко Ражнатовиќ: Богдана пред самото породување сподели видео, Цеца наскоро станува баба!

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ Богдана Родиќ а воедно и снаата на фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца вчера влезе во деветтиот месец од бременоста. По тој повод таа сподели и видео […]