Ознака: Богдана Родиќ

Сцена

Сестрата на Богдана Родиќ се соблече во бикини и ги покажа облините

Бојана и Богдана Родиќ постојано се во центарот на медиумите поради врската на Бојана со синот на Гоца Божиновска, но и бракот на Богдана со Вељко Ражнатовиќ. Меѓутоа, сега нивната […]

Сцена

Како во рајот на небото: Вака изгледа собата на внукот на Цеца, пејачката долго ги криеше овие скапоцени детали во домот

Сестрата на Богдана Родиќ, Бојана Родиќ покажа како изгледа собата на нејзиниот внук кој воедно е и прво внуче во фамилијата Ражнатовиќ. Гордата тетка на Инстаграм сподели фотографии од собата […]

Сцена

Сестрата на Богдана веќе јавно се бакнува со синот на оваа позната пејачка, а нејзината мајка имаше што да и порача на идната сваќа

Мајката на Богдана Родиќ, Даниела Родиќ која пред неколку дена се реализираше во улога на баба, за телеграф.рс вели дека плачела кога првпат го видела внукот Жељко. „Плачев. Што би […]

Сцена

Вељко го изнесе синот од болница- Цеца ништо не остави на „случајноста“ па и го покажа местото на снаата пред медиумите

Богдана Родиќ денеска излезе од болницата заедно со наследникот во семејството Ражнатовиќ. Таа од болницата излезе држејќи го за рака својот сопруг Вељко Ражнатовиќ, а пред камерите се смееше и […]

Сцена

Важат за големи „ривалки“ на естрадата, а нејзината снаа и пееше на мекиците на Цеца: Еве кои познати личности славеа за Жељко во вилата

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ вчера се породи и на свет го донесе синот Жељко. Токму по тој повод, Цеца во својата вила на Дедиње организираше голема прослава за […]

Сцена

Пристигнува Жељко Ражнатовиќ: Богдана пред самото породување сподели видео, Цеца наскоро станува баба!

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ Богдана Родиќ а воедно и снаата на фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца вчера влезе во деветтиот месец од бременоста. По тој повод таа сподели и видео […]

Сцена

Еве како Анастасија Ражнатовиќ ја коментира бремената снаа и доаѓањето на внучето

Анастасија Ражнатовиќ, ќерка на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, со нетрпение чека да стане тетка бидејќи нејзината снаа и братот Вељко очекуваат син. Анастасија откри дека Богдана воопшто нема барања како […]

Сцена

Цеца и Богдана кога ќе дознаат зошто полицијата е пред нивниот дом ќе полудат

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил прикачи фотографија на која речиси неговите следбеници бурно реагираа. Имено тој пред нивниот двор пред семејната куќа на Дедиње забележал полициски […]

Сцена

Богдана Родиќ се омажи богато, но кога ќе видите како живеат нејзините сестри се ќе ви стане јасно- овие фотографии ќе ви го поматат умот

Снаата на Цеца Богдана Родиќ и сопруга на боксерот Вељко Ражнатовиќ медиумите често ја опишуваат како една од најубавите сопруги на познатите мажи во Србија. Но таа не е единствена […]

Сцена

Богдана пристигна во родниот дом- овој скапоцен детаљ на нејзината глава ниту Цеца го немаше на нејзината свадба

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени синот Вељко Ражнатовиќ со неговата избраничка Богдана Родиќ. Младиот пар штом дозна дека очекува принова веднаш закажаа свадба, а истото го направија пред големиот […]